Odpovedať 
 
Hodnotenie témy:
  • 0 Hlasov - 0 Priemer
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
From file block - Time series, nedefinovane "casy" (prilozeny priklad)
02-24-2014, 18:11
Príspevok: #1
From file block - Time series, nedefinovane "casy" (prilozeny priklad)
Potreboval by som poradit, mozno to je jednoducha zalezistost ale neviem si s tym rady.

Uvediem jednoduchsi prikald, ktory znazornuje moj problem pri spracovani .mat suboru.

Majme naprikald .mat subor s nasledujucimi hodnotami

time: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
data: 1 0 1 1 1 1 1 0 1 0

toto je idealny pripad, v kazdom case (1-10) je definovana dana hodnota, problem je ten ze v mojom pripade mam subor kde su tisicky hodnot a subor ma 500MB a viac. Tento subor je v takom tvare, ze vyzera takto (vzhladom na predchadzajuci priklad)

time: 1 2 3 8 9 10
data: 1 0 1 0 1 0

ako je vidno data su vynechane (pre usetrenie miesta) v casoch ked sa udaje opakuju, cize v 4,5,6,7 sekunde. Problem je ze ked takyto subor nacitam tak to vyzera nejak takto (žlta)

[Obrázok: vVOo7.png]

cize iba spoji 2 vrcholy ktore "pozna", co predstavuje problem lebo k casom 4,5,6,7 priradi ine udaje ako realne maju byt.

Potreboval by som taku upravu nastaveni alebo nejake riesenie aby sa to spravalo tak(cervene sipky na obrazku), ze ked nie je definovana hodnota v nejakom case (4,5,6,7) tak aby sa opakovala predchadzajuca, cize aby signal ostal takej hodnoty. V tomto subore su vlastne definovane iba casy v ktorych sa hodnoty menia. Dakujem za odpovede, ocenim akukolvek pomoc.
Vyhľadať všetky príspevky tohoto používateľa
Citovať príspevok v odpovedi
Odpovedať 


Skok na fórum:




Kontakty | matlab.sk | Nahor | Na obsah | Odľahčený (archivačný) mód | RSS